Серина надделя над Стивънс и се класира на 1/8-финал

от в 23:18 на 05.09.2020
Павел Димитров

Серина Уилямс победи Слоун Стивънс с 2-6, 6-2, 6-2 и се класира за 1/8-финалите. Мачът предложи тенис от най-високо ниво.

В следващия кръг американката ще срещне Мария Сакари, която по-рано днес отстрани Аманда Анисимова.

Мачът започна с гейм за Уилямс, но веднага след това Стивънс записа пробив и поведе с 3-1. В петия гейм Уилямс спаси две точки за пробив и успя да намали пасива си, но веднага след това Слоун отново направи серия от три поредни гейма и така стигна до успеха в първия сет.

В началото на втория сет Серина на два пъти повеждаше, но Стивънс успяваше да изравни, като шампионката в турнира за 2017 г. дори спечели четвъртия гейм на нула. Това накара Уилямс да се събуди и тя отново демонстрира познатата си мощ на корта, като спечели четири поредни гейма и изравни сетовете.

В третата част двете отново си размениха по един гейм, след което Уилямс отново показа най-добрата си игра и поведе уверено с 4-1. До края Стивънс нямаше шанс и Серина завърши двубоя с 6-2.