Серина не допусна изненада срещу Халеп

от в 05:29 на 08.09.2016
Мария Петрова

Серина Уилямс продължава похода си към седма титла на Откритото първенство на САЩ. Американката достигна до полуфиналите след победа над №5 в схемата Симона Халеп с 6:2, 4:6, 6:3. В Ню Йорк световната №1 търси своята 23-а титла поединично в турнирите от Големия шлем.

В откриващия сет Уилямс проби в шестия и осмия гейм за 6:2 след само 33 минути на корта.

След почивката Серина пропусна седем точки за пробив в маратонския втори гейм. След това нивото й спадна, което позволи на Халеп да пробие и да затвори тази част с 6:4.

В третия сет Уилямс доминираше от самото начало и дръпна решително с 3:1 като до края не допусна изненада.

"Знаех, че трябва да играя по-добре. Загубих малко от моя ритъм, но повиших нивото си в третия сет. Щастлива съм, че съм в полуфиналите," обясни Серина, която направи 25 непредизвикани грешки само във втория сет. Тя допусна общо 43 в мача.

До момента Уилямс води с 8:1 в преките срещи с румънката.

Следващата опонентка на лидерката в ранглистата ще бъде десетата поставена Каролина Плишкова, която отстрани сестра й Винъс в надпреварата.