Серина обърна Винъс в големия дерби мач в Лексингтън

от в 08:05 на 14.08.2020

Серина Уилямс постигна победа над своята сестра Винъс след 3:6, 6:3, 6:4 за 2 часа и 21 минути игра.

Това стана в среща от 1/8-финалите на турнира в Лексингтън.

В 1/4-финалите опитната американка ще се изправи срещу Шелби Роджърс, която от своя страна успя да се справи с Лейла Фернандес.

В първия сет Серина поведе бързо с ранен пробив и 2:0 в геймовете, но последва силна серия на Винъс и до края на сета по-малката от сестрите Уилямс спечели само един гейм.

След връщане на пробива в четвъртия гейм и нов пробив в шестия Винъс поведе със сет.

Вторият сет се реши след един единствен пробив в шестия гейм и така мачът бе пратен в трети сет. В него Серина поведе с пробив в третия гейм, но Винъс обърна и проби два пъти, за да поведе с 4:2.

След това обаче нейната сестра направи четири поредни гейма, два от които след пробиви, за да спечели срещата.