Серина отказа финалите на WTA за втора година поред
Серина Уилямс няма да вземе участие в заключителния турнир на Женската тенис асоциация, който стартира на 23 октомври Сингапур.
"Много съм разстроена, че няма да играя в Сингапур. Измина една доста трудна година за мен. Обсъдих травмата в рамото си с моя доктор и той настоя да си остана в къщи," обяви Уилямс.
Заради контузията 35-годишната американка пропусна турнирите в Ухан в края на септември, а след това и в Пекин.
Серина спечели заключителния турнир три подред от 2012 до 2014 г., а миналата година също не участва в Сингапур, за да обърне повече внимание на своето здраве.
Сигурните участнички в тазгодишното издание са Анжелик Кербер, Симона Халеп, Агниешка Радванска, Каролина Плишкова, Гарбине Мугуруса, Доминика Цибулкова и Мадисън Кийс. За вакантното осмо място претендират Джоана Конта, Карла Суарес-Наваро и Светлана Кузнецова.
Вижте обновената днес ранглиста при жените!
Виж още:
▶ Серина за Синер: Щях да остана без Шлемове и наказана за 20 години, ако бях на негово място
▶ Многомилионна инвестиция: Серина Уилямс стана съсобственик на баскетболен отбор
▶ Изненадата на Супербоул: Серина се изгаври с Дрейк след солов танц на полувремето (видео)
▶ "Твоето наследство ще живее завинаги": Федерер, Джокович, Серина и Бекъм разплакаха Надал…