Серина с 15-и четвъртфинал на US Open, ще търси реванш от Плишкова (видео)

от в 00:53 на 03.09.2018

Серина Уилямс достигна за 15-и път четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ. Бившата №1 се наложи по-трудно от очакваното срещу непоставената Кайа Канепи с 6:0, 4:6, 6:3 за час и 40 минути на корта.

Серина спечели първата част само за 18 минути, но след почивката допусна спад и Канепи се възползва за 6:4 в своя полза.

В третия сет Уилямс наложи волята си, завършвайки мача с внушителните 69 печеливши удара.

"Това далеч не беше лесен мач. Много доволна съм, че продължавам напред. Да се завърнеш, след като родиш никак не е лесно. По-трудно е отколкото очаквах," заяви Серина.

За Уилямс това е общо 49-и четвъртфинал в турнирите от Големия шлем:
Australian Open - 11 участия
"Ролан Гарос" - 10
Уимбълдън - 13
US Open - 15

За място на полуфинал Уилямс ще спори с Каролина Плишкова. Именно чехкинята е последната тенисистка, която я е побеждавала в Ню Йорк. През 2016 година Плишкова надигра Уилямс с 6:2, 7:6 в полуфиналите. Общо в съперничеството между двете резултатът е 1:1 победи.

Серина с 15-и четвъртфинал на US Open, ще търси реванш от Плишкова (видео) Георги Христов