Серина Уилямс взе победа №750

от в 02:36 на 27.03.2016
Tennis.bg

Серина Уилямс продължи убедителната си серия в Маями. Осемкратната шампионка достигна осминафиналите след победа над Зарина Дияс със 7:5, 6:3. Така тя няма загуба във Флорида от 2012-а година.

Първият сет бе равностоен, но в края американката взе превес. Тя продължи да доминира и след почивката като поведе 4:0. Дияс успя да върне три поредни гейма, но до края нямаше сили за нищо повече.

Двубоят ще се запомни главно с това, че Серина постигна своята победа №750 от 875 мача при професионалистките.

Към момента по-малката от сестрите Уилямс е седма във вечната класация по победи и е съвсем близо да изпревари Линдзи Дейвънпорт с нейните 753. На първото място е Мартина Навратилова с нейните изумителни 1442 победи.