Сериозен успех: 15-годишната Константинова се класира за своя дебютен 1/4-финал

от в 07:36 на 24.06.2022

15-годишната Йоана Константинова е една от най-ярките надежди на родния тенис и дори преди няколко месеца имаше възможност да дебютира за женския национален отбор в турнира "Фед Къп". Изглежда тийнейджърката неслучайно е получила този шанс, защото наскоро спечели първата си точка за световната ранглиста, а през тази седмица се класира за своя първи професионален четвъртфинал.

Българката тръгна от пресявките на надпреварата в Букурещ, като вчера записа петата си поредна победа, надигравайки местната представителка Елена Руксандра Бертеа с 3:6 6:3 6:4 и така си осигури място във финалната осмица на състезанието, където я очаква сблъсък с чехкинята Денис Хърдинкова (номер 1392).

Родната ни представителка потегли силно в мача, изграждайки аванс от 4:0 гейма. Впоследствие румънката върна един от пробивите си изоставане, но за обрат се оказа твърде късно и сетът отиде в активата на Константинова. Нещата протекоха по абсолютно същия начин във втората част, само че ролите бяха разменени и се стигна до паритет в общия резултат.

Решителният сет се развиваше безпроблрмно за Йоана, която си осигури два пробива преднина и изглеждаше сигурна победителка при 5:2 в своя полза, но нейната съперничка достигна до две поредни възможности да изравни геймовете. Все пак нашата сънародничка съумя да неутрализира въпросните брейкболи и напълно заслужено постигна най-ценната си победа в своята тепърва започнала кариера.

Сериозен успех: 15-годишната Константинова се класира за своя дебютен 1/4-финал Калоян Соколов