Шампионката Свитолина се разправи с Халеп и вече е на полуфинал в Шънчжън

от в 14:57 на 30.10.2019

Шампионката от последното издание на финалите на WTA в Шънчжън Елина Свитолина направи голяма крачка към защита на титлата си от турнира.

Тя победи Симона Халеп след 7:5, 6:3 в мач от "Пурпурната" група и вече е лидерка в нея с актив от 2 точки, като на практика може да бъде спокойна за мястото си в следващата фаза на турнира след двете победи до момента.

Украинката свърши прекрасна работа в двата си мача и ги спечели без да загуби сет, като така ще играе на 1/2-финалните битки в Шънчжън.

В първия сет Елина проби във втория гейм, но в петия румъната върна пробива. След решителен пробив в дванадесетия гейм украинката спечели частта.

Във втория сет Халеп започна по-добре и проби в третия гейм, но последва моментален рибрейк и пробив в сметката на Свитолина в осмия гейм.

Шампионката Свитолина се разправи с Халеп и вече е на полуфинал в Шънчжън Калоян Пламенов
wta финали | елина свитолина | симона халеп | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в шънчжън