Шампионска акция: Швьонтек се завърна на корта с "геврек" и разгромна победа

от в 17:58 на 11.05.2022

Безспорно Ига Швьонтек доминира женския Тур през последните няколко месеца. Тя не познава вкуса на загубата от средата на месец февруари, като през това време се изкачи до върха в световната ранглиста, триумфирайки в четири последователи надпревари, три от които от категорията "Мастърс 1000". Младата полякиня трябваше да си вземе едноседмична почивка от турнирите заради контузия в дясното рамо, а днес се завърна обратно на кортовете в Рим, където е действаща шампионка. В откриващия си мач Швьонтек се нуждаеше от малко над час време, за да се справи с първата си съперничка - Елена-Габриела Русе с 6:3 6:0, записвайки 24-ти пореден успех.

Швьонтек направи ударно начало на двубоя, взимайки още дебютния сервис гейм на Русе. Полякинята можеше още веднага да реализира двоен пробив, но световната номер 57 показа характер и се задържа в резултата. Въпреки това преднината на световната номер едно не спираше да набъбва и тя скоро си отвори аванс от 4:1. Последва серия от пробиви между двете, но нито за миг водачеството на Швьонтек не бе поставено под съмнение и скоро откриващата част беше в историята. Защитаващата шампионка не смяташе по никакъв начин да намаля оборотите, дори напротив. В началото на втория сет Швьонтек изцяло контролираше развоя на срещата, докато 24-годишната румънка така и не можа да се противопостави на съперничката си. Това позволи на водачката в схемата да направи серия от шест последователни гейма, с които да си гарантира победоносно началото във Вечния град и сблъсък с бившата първа ракета на света - Виктория Азаренка.

Шампионска акция: Швьонтек се завърна на корта с "геврек" и разгромна победа Владислав Риждов
wta | елена-габриела русе | ига швьонтек | мастърс 1000 | обзор | тенис турнир в рим