Шампионът е детрониран: Циципас изхвърли Зверев на четвъртфиналите в Мадрид

от в 22:51 на 10.05.2019

Стефанос Циципас детронира шампиона Александър Зверев в Мадрид и го елиминира на фазата, на 1/4-финалите, след победа със 7:5, 3:6, 6:2 за 2 часа и 12 минути игра.

Така на практика турнирът ще има нов шампион през тази година, след като младият германец не успя да защити титлата си.

В първия сет всичко се реши след пробив за гръцкия тенисист в предпоследния единадесети гейм, а във втория Саша проби в осмия гейм и след това си спечели подаването, за да прати мача в трети и решителен сет.

В него Стефанос проби в четвъртия и осмия гейм, за да си спечели победата. В спор за място на финала гръцкият тенисист ще срещне Стан Вавринка или Рафаел Надал.

Шампионът е детрониран: Циципас изхвърли Зверев на четвъртфиналите в Мадрид Калоян Пламенов
александър зверев | стефанос циципас | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в мадрид