Шарапова и Кербер напуснаха рано турнира в Торонто

от в 08:23 на 06.08.2019

Мария Шарапова отпадна ощe при първото си излизане на кортовете в  Торонто, допускайки обрат от естонката Анет Контавейт. Това стана факт след 4:6 6:3 6:4 в битка продължила 2 часа и 43 минути.

През първата част след ранна размяна на пробиви Мария съумя да наложи темпото си и по-стабилна успя да пробив в 7-мия грйм, като така и си извоюва частта. Впоследствие обаче разликата в последвалите две части дойде от факта, че Шарапова на два пъти се пропукваше във важните моменти в самия край и допускайки пробиви в 8-мите геймове на отделните сетове, рускинята предаде срещата, допускайки обрат.

По-този начин проблемите на Маша сериозно се задълбочават, след като тя загуби мач за трети пореден път, докато за Контавейт тази победа и осигури сблъсък с една измежду Винъс Уилямс и Карла Суарес Наваро.

Друга изненада от женската надпревара дойде при Анджелик Кербер. Германката бе победена от Дария Касаткина след изумителното 0:6 6:2 6:4.

След като концентрирана в първата част Кербер наложи контрол над събитията и не даде нито гейм на опонентката си, впоследствие през втория сет след 2:2 аналогично, вдигайки неимоверно оборотите Касаткина се добра до четири поредни подавания, за да изравни резултата в отделните части. Така се стигна и до трери сет, а там Анджелик навакса пасива си от ранен пробив и дори самата тя излезе напред с такъв за 3:2, ала Дари мигновенно се върна, а впоследствие след нови силни последни минути, естонката се наложи след крайното 6:4 и късен брейк.