Шиникова отстъпи на 51-ата в световната ранглиста в равностоен мач

от в 20:00 на 01.05.2019
Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Интернешънъл" в Рабат (Мароко) с награден фонд 250 хиляди долара. Шиникова, която участва с "уайлд кард" в надпреварата, загуби от поставената под номер 6 Мария Сакари (Гърция) с 4:6, 4:6 за 82 минути.

51-ата в световната ранглиста Сакари взе първия сет с единствен брейк в петия гейм, а при 5:4 българката стигна до 40:15 при подаването на съперничката си, но пропусна два поредни шанса за пробив и изравняване на резултата. Във втората част Шиникова поведе с 3:0, но със серия от пет поредни гейма 23-годишната Сакари пое контрола върху мача и стигна до крайния успех.

Изабелла си осигури 30 точки за световната ранглиста, в която заема 215-ото място в момента, но се очаква да се завърне в топ 200 през следващата седмица.

Шиникова продължава в надпреварата на двойки. Тя и Ана Богдан от Румъния ще играят на четвъртфиналите срещу Олга Данилович (Сърбия) и Тамара Зиданшек (Словения).