Шиникова продължава в Оукланд. Томова допусна тежък обрат в Брисбън

от в 11:54 на 04.01.2020
Максим Енчев
Изабела Шиникова започна чудесно квалификациите на тунрира от сериите "Интернешанъл" в Оукланд с двусетова победа над рускинята Валерия Савиних. Българката взе два пъти подаването на опонентката си в първия сет, за да го затвори 6:2 гейма. Във втория сет без нито един пробив се стигна до тайбрек, в който Шиникова изоставаше с 4:2 точки, но успя да направи чудесна поредица от 5 точки, за да спечели тайбрека и стигне до окончателна победа 7:6 6:2. Във втори кръг на квалификациите Изабела очаква непоставената италианка Гато Монтиконе. Те имат 3 преки двубоя помежду си, като Шиникова води убедително с 3:0 победи.

Първата ракета на България, Виктория Томова допусна много тежък обрат и загуби в първи кръг на квалификациите на "Премиер" турнира в Брисбън. Българката нямаше никакви проблеми в първия сет. Тя успя да спечели три пъти подаването на опонентката си и да ѝ "върже геврек". Във втория сет Томова беше пробита за 5:3, но успя веднага да върне пробива. Последва нов пробив, с който тя загуби втория сет 6:4. В третия сет без пробиви се стигна до 5:4 и българката пропусна златен шанс да затвори подаването си, след като имаше преднина от 40:0. Стигна се до равенство, а накрая Шмидлова взе подаването на Вики, с което и мача -  0:6 6:4 6:4

Шиникова продължава в Оукланд. Томова допусна тежък обрат в Брисбън Максим Енчев