Шиникова започна с двусетова победа на турнир в Италия

от в 18:22 на 15.12.2020
Димитър Беловски

Изабелла Шиникова стартира с двусетов успех на турнира от ITF категория в Селва Гардена, Италия. Надпреварата е с общ награден фонд от 25 000 долара и се провежда на твърди кортове в зала.

Българката надигра квалификантката Стефания Рубини с 6:4, 7:5 за 1 час и 22 минути и продължава напред в турнира.

В първия сет Шиникова проби за 4:3 и не позволи да бъде застигната, с което спечели първия сет с комфортна преднина.

Втория сет бе малко по-оспорван, след като Шиникова проби за 2:1, но Рубини веднага направи рибрейк и изравни резултата. След това мачът тръгна гейм за гейм, но нашето момиче реализира брейк на нула за 6:5. Италианката имаше възможност да върне пробива отново и да вкара сета в тайбрек, но Шиникова показа характер и спечели двубоя след 7:5 гейма.

Във втори кръг софиянката ще срещне друга италианска квалификантка. Това е Федерика ди Сара, която пък победи сънародницата си, която също беше квалификантка Анна Турати.