Шок за Надал! Гофен го победи и интригата между Белгия и Испания остава

от в 13:13 на 10.01.2020

Давид Гофен надделя над Рафаел Надал след 6:4, 7:6(3) и по този начин запази шансовете на Белгия за класиране на полуфинала, на ATP Cup.

По този начин той прекъсна серията на испанеца от 10 поредни победи в тура, а след този мач резултатът между двете страни е равенство 1:1 и всичко ще се реши в мача при двойките.

В първия сет Гофен проби в петия гейм, но още в следващия шести испанецът върна пробива. С ключов пробив в деветия гейм обаче белгийският тенисист стигна до успеха в сета на откриването.

Във втория сет двамата се пробиха по веднъж и в крайна сметка се стигна до тайбрек в който белгиецът бе категоричен и след два минипробива в своя полза и пълен актив от спечелени точки на свой сервис стигна до успеха в срещата.

Шок за Надал! Гофен го победи и интригата между Белгия и Испания остава Калоян Пламенов