Шок за световната №1 в Торонто, отпадна още на старта на турнира

от в 07:42 на 07.08.2019

Световната №1 в женския тенис Ашли Барти доста изненадващо загуби още на старта на силния турнир в Торонто. Тя отстъпи на София Кенин, която от своя страна стигна до успеха след 6:7(5), 6:3, 6:4 за 1 час и 58 минути игра.

Прогнозите преди мача бяха за категоричен успех на австралийката, която обаче не изглеждаше никак добре на корта в игрови план и допусна доста грешки, а освен това първият и сервис влизаше на едва 60%.

В първия сет младата тенисистка бе пробита в третия гейм, но в десетия върна пробива и в тайбрека успя да победи Кенин и да спечели частта. Вторият сет бе много интересен и победителката в този мач поведе с 4:0 гейма след два пробива, а Барти успя да върне и двата пробива и да сервира за изравняване на геймовете.

В осмия гейм обаче тя бе пробита отново, а след това нейната противничка си спечели подаването и самия сет. В третия сет Кенин започна отново ударно и дръпна с два пробива и 4:1 гейма аванс, а силите на Барти стигнаха само за връщане на единия от пробивите.

Шок за световната №1 в Торонто, отпадна още на старта на турнира Калоян Пламенов