Щруф изхвърли Чилич в два сета; очаква го сблъсък с Нишикори

от в 15:04 на 16.05.2019
Ян-Ленард Щруф бе пределно мотивиран да си отмъсти на Марин Чилич заради загубата си миналата седмица в Мадрид от него, когато германецът водеше със сет и пробив, но в крайна сметка претърпя обрат. Днес отново Щруф бе в същата позиция, но този път не позволи да бъде ,,ремонтиран" и надделя след убедителното 6:2 6:4.

Ян започна ударно срещата, нанасяйки ранен брейк, който немецът задържа до 4:2, когато отново спечели гейм при посрещане, а скоро се поздрави и с успеха в първата част след точно половин час игра. На сервис германецът загуби едва две точки, което бе показателно колко доминиращ бе Щруф от линията за начален удар.

Вторият сет започна по подобие на първия, като Щруф отново нанесе ранен пробив, а скоро - и още един, отново при 4:2, а дотогава отново по подобие на откриващата част германецът бе загубил едва две точки на свое подаване.

Тогава обаче последва неочакван спад в представянето на повелителя на Григор Димитров от първия кръг в Рим, като германецът допусна няколко грешки, което позволи на Чилич да върне единия пробив пасив. Радостта на хърватина обаче не бе дълготрайна, след като той на свой ред изигра поредния си слаб сервис гейм, инкасирайки общо четвърти пробив в двубоя, оказал се и решаващ за крайния резултат на този мач.

Кей Нишикори пък победи елиминиралия Григор Димитров през миналата седмица в Мадрид американец - Тейлър Фриц. Японецът изигра стабилен мач и след 6:2 6:4 излезна победител в срещата.

През първата част той натрупа ранен аванс, който се и оказа решаващ за изхода на сета, а във втората въпреки че допусна рибрейк за 1:1, след моментален нов пробив извоюва и тази част, с което и спечели мача.

В осминафиналната фаза на турнира Нишикори и Щруф ще се срещнат в своя дебютен мач.