Щруф отстрани Циципас в Барселона и си осигури мач с Рафа

от в 08:14 на 26.04.2019

Ян-Ленард Щруф показа изключително майсторство и затвърждавайки доброто впечатление от Монте Карло елиминира Стефанос Циципас. Германецът надделя след 6:4 3:6 6:2 за 1 час и 50 минти.

С победата си днес Щруф записа втори успех над играч от топ 10 в кариерата си. Първият му такъв дойде по-рано през сезона на кортовете на Индиън Уелс, където германеца победи сънародника си Саша Зверев.

През първата част ранен брейк даде аванс на Ян-Ленард, а въпреки доста изпуснати възможност при 5:3 за втори такъв, след наваксване на пасив от 15:40 в собственото си подаване, в крайна сметка Щруф спечели първия сет.

Втората част се движеше равностойно до самия край, но този път пасив от 0:40 при 4:3 се оказа непосилен за германеца и той предаде частта с 6:3.

Третата част тръгна по повече от мечтан начин за Щруф, който успя рано да дръпне с 3:0. Спад в нивото му обаче позволи да загуби аванса си и даде възможност на Циципас да се върне до 3:2. Нова наказателна акция обаче на германеца, комбинирана със сериозно количество грешки на Стефанос, в крайна сметка предадоха мача в полза на съперника му след четири последователни гейма за Ян-Ленард!

В следващия кръг германецът ще се изправи срещу краля на клея, Рафаел Надал.