"Симулант и измамник": Мунар обвини Фис, че го е победил нечестно на Ролан Гарос
Жауме Мунар хвърли тежки обвинения по адрес на първата ракета на Франция - Артур Фис. Световният номер 14 поведе с 2:0 сета в мача си от втория кръг на Ролан Гарос с испанеца, само че физиката му го предаде и Мунар спечели 10 поредни гейма, за да изравни общия резултат и дори да поведе с пробив в решителната част.
Тогава изведнъж Фис възкръсна и започна да прави купища завършващи удари, с чиято помощ осъществи знаменит обрат и не позволи на своя съперник да се класира за първи път в кариерата си за третия кръг на турнир от Шлема.
Самият Мунар видимо е останал крайно огорчен от ситуацията с физическите проблеми на опонента си, които изобщо не смята, че са съществували и изказа това си мнение пред медиите във френската столица:
"Той измами, защото извика доктора заради несъществуваща контузия в гърба. Убеден съм, че просто имаше крампи, а в този случай е забранено да искаш медицински таймаут. Точно затова Артур реши да симулира тази контузия, с което да си даде по-дълга пауза. Самата почивка не ме притесни по никакъв начин, но действията му бяха некоректни спрямо мен и правилата на корта.
Няма как да си контузен, ако изиграеш пети сет, какъвто той изигра. Движеше се изключително бързо, хабеше енергия да се заиграва с публиката и правеше уинъри от почти всяка една точка на корта.
Освен това в една от паузите го видях да пие сок от кисели краставички, което напълно доказва твърдението ми, че става въпрос за крампи и лъжата му стана видима за всички" - сподели крайно огорченият испанец по време на своята пресконференция след мача.
Виж още:
▶ РГ: Джокович, Синер срещу шампиона от Бризбейн и мегасблъсъка Дрейпър - Фонсека (програма)
▶ Огромен удар за домакините: Първата ракета на Франция няма да излезе за 1/8-финала си на РГ
▶ Среднощно шоу в Париж: Алкарас беше притиснат до стената, но прояви шампионски характер!
▶ Непоставен 1/8-финалист: Световният №66 повали новия Новак Джокович на Ролан Гарос