Синер и Оже-Алиасим стартираха участието си в Маями с двусетови победи

от в 21:09 на 26.03.2021

Младият италианец Яник Синер преодоля първото си препядствие в Маями и продължава напред в турнира. Синер победи с резултат 6:2 6:2 една година по-възрастният си опонент Юго Гастон.

Мачът започна отлично за световният номер 31, като той си осигури ранно предимство, пробивайки Гастон в третия гейм на сета. Впоследствие италианецът наложи своя ритъм и не остави шансове на французина за нещо по-сериозно. Синер затвори категорично първата част, след като успя да пробие съперника си още веднъж и загуби едва три от точките, които се разиграха след негово първо подаване.

Втората част започна с дълъг сервис гейм на Гастон, който в крайна сметка бе спечелен от Синер и така италианецът стартира силно, както и през първия сет. Синер затвърди убедително преднината си, а при 3:2 в своя полза спаси три брейкбола, за да може в последвалия сервис гейм на французина да реализира нов пробив. 19-годишният талант нямаше проблеми да затвори мача на собствено подаване и след добра игра продължава напред в надпреварата.<

>

Друг от представителите на следващото поколение също се класира за следващият кръг на турнира. Феликс Оже-Алиасим надделя над Пиер-Юг Ербер с резултат 6:4 6:4 и очаква един измежду Макензи Макдоналд или Джон Иснър в следващият си мач.

Канадецът започна солидно двубоя и поведе с 3:1 в геймовете, но опитният французин намери сили и обърна резултата в своя полза след три поредни гейма. Изглеждаше напълно вероятно двамата да играят тайбрек, но Алиасим нанесе решителен удар, пробивайки съперника си при 4:4, а след това затвори частта в своя полза, за да поведе в общия резултат.

Сценария от първия сет се повтори и във втората част. Оже-Алиасим не можа да задържи аванса си след направен пробив и Ербер съумя да възстанови равенството. До края и двамата печелеха подаванията си почти безпроблемно, преди младият канадец да направи решителна крачка към победата, осигурявайки си правото да сервира за мача при 5:4. Алиасим не даде нито точка на съперника си в последвалия сервис гейм и заслужено продължава напред.<

>

Синер и Оже-Алиасим стартираха участието си в Маями с двусетови победи Владислав Риждов