от в 19:39 на 18.10.2019
Яник Синер продължава смело да покорява световната сцена и след 6:4 3:6 6:3 успя да се добере до полуфиналите в Антверпен, Белгия след успех над Франсис Тиафо.

Италианецът се бори повече от феноменално и въпреки че срещна трудности, показвайки невероятен характер в последните минути, въпреки сериозния стрес, на който беше поставен, успя са излезе краен победител в двубоя.

По този начин младокът освен че се добра до първия си 1/2-финал в АТР тура, Синер успя и да дебютира в топ 100, като това ще бъде факт още от идния понеделник, а италианецът едва преди месец навърши 18 години.

С резултатите си днес тази седмица пък и с оглед на постиженията, които постигна на тенис сцените по света, то най-вероятно италианецът ще получи място и във финалите на NextGen, ако не по право, то със специална покана от домакините.

Стан Вавринка пък беше много далеч от перфектната игра, но все пак се класира на 1/2-финалите в Белгия. Швейцарецът показа сериозни колебания, но все пак с малко повече хладнокръвие във важните моменти надделя над Жил Симон с 6:4 6:7(6) 6:3.

След като надделя с два пробива в първата част с не лоша игра, на Вавринка видимо му трябваше да вдигне оборотите доста в края на втория сет, защото бе притиснат до стената, изоставайки с 5:3. Все пак, спомогнат от грешки на Симон, Стан се добра до равенството и дори до тайбрек, но в крайна сметка, пропускайки мачбол, не успя да затвори срещата тук. Въпреки това доста по-хладнокръвен и с допълнителна доза самочувствие, швейцарецът взе контрол над решаващата част и по този начин победи коварния си опонент за първи път чак от 2011 г. насам на хард.

Синер ще дебютира на 1/2-финал в ATP турнир след победа над Тиафо; Вавринка надви Симон В