Синер видя сметката на Зверев за своя първи 1/4-финал от "Шлема"

от в 17:11 на 04.10.2020

Италианският младок Яник Синер продължа да пише история и достигна до първия си 1/4-финал на турнир от "Шлема", след като победи Александър Зверев на "Ролан Гарос", след 6:3, 6:3, 4:6, 6:3.

Преди мача младият състезател бе в ролята на аутсайдер срещу германеца, но въпреки това показа много по-качествен тенис и в крайна сметка успя да постигне успеха в мача.

Следващият му противник ще бъде Рафаел Надал, който се справи с младия американец Себастиан Корда.

В първия сет Синер успя да пробие в четвъртия гейм и задържа аванса си от пробив до самия край на частта и така успя да поведе в резултата при сетовете.

Вторият сет отново започна по-добре за италианеца и той стигна до пробив в третия гейм и след това успя да го затвърди.

Италианецът проби отново в последния девети гейм и удвои аванса си в сетовете.

В третия сет двамата си размениха по пробив преди Зверев да пробие решително за 5:4 и след това да си вземе подаването, за да се върне в мача и да намали изоставането си със сет аванс.

С пробив във втория гейм на четвъртия сет и спечелване на всяко едно от подаванията до края Синер спечели както самия сет, така и мача.

Синер видя сметката на Зверев за своя първи 1/4-финал от "Шлема" Калоян Пламенов