от в 21:52 на 16.06.2024

Кейти Болтър защити успешно титлата си в Нотингам. Първата ракета на Великобритания при дамите направи големия си пробив именно в този турнир миналия сезон, печелейки първата си титла на ниво WTA. Една година по-късно, световната номер 30 надви Каролина Плишкова в 3-сетов трилър с резултат 4:6 6:3 6:2, а впечатляващото е, че това е втори мач за нея, тъй като днес по-рано тя надви и сънародничката си Емма Радукану в 3-часова драма.

Още в първия гейм Болтър реализира пробив, а превъзходството ѝ над бившата номер 1 бе очевидна в началните минути на двубоя. След 4:2 обаче играта на представителката на топ 30 се разпадна, за сметка на тази на Плишкова. Възползвайки се от мощния си сервис, чехкинята стабилизира играта си, което ѝ даде необходимия стимул и така тя сътвори обрат в сета, за да го спечели с 6:4.

По подобие на първата част, във втората миналогодишната шампионка на Нотингам отново реализира пробив в ранния етап на сета. Местната представителка обаче имаше едно наум и не само не допусна обрат, но и увеличи преднината си на два брейка. Така британката изравни резултата в сетовете с 6:3 във втория.

Последната част започна обещаващо за Плишкова, ала след 2:1 по-младата ѝ опонентка направи истинско тенис показно и губейки едва един гейм във втората половина на сета, Болтър защити успешно титлата си в Нотингам!

След две победи в един ден: Болтър защити титлата си в Нотингам с триумф над бивша №1! Елеонора Александрова