от в 11:19 на 14.01.2024

Каролине Вожняцки продължава със силните си резултати след завръщането си през лятото на миналата година. Шампионката от Аустрелиън Оупън през 2018 г. имаше за задача да се изправи срещу миналогодишната полуфиналистка Магда Линет. След само 49 минути игра, световната номер 24 бе принудена да се откаже, поради контузия, при резултат 6:2, 2:0. Със загубата си, Линет ще напусне топ 50 в ранклистата, докато Вожняцки, която в момента е под номер 252, е все по-близо до завръщане в топ 200. Следващата й опонентка ще бъде рускинята Малия Тимофеева.

Първият сет започна ударно за Вожняцки, като бившата номер 1 осъществи ранен пробив и поведе с 2:0. Линет обаче съумя да обърне нещата в своя полза и изравни резултата. В този момент изглеждаше, че мачът имаше потенциал да бъде оспорван. Датчанката загуби следващите два гейма на сервис и поведе с 5:2. Но точно в този момент опонентката й се взе медицинско прекъсване, поради физически проблеми. Това повлия върху ритъма й на игра и Вожняцки взе първия сет с 6:2.

Вторият сет започна безпроблемно за скандинавката. Тя допусна само 2 точки, а след резултат 2:0, противничката й се отказа от мача.

След отказване на световната №24: Бившата шампионка Вожняцки се завърна с успех в Мелбърн Елеонора Александрова