След пет поредни загуби Кийс успя да победи Халеп и я изхвърли в Синсинати

от в 08:48 на 16.08.2019

Мадисън Кийс изхвърли изненадващо Симона Халеп в 1/8-финалната фаза на турнира в Синсинати след 6:1, 3:6, 7:5 за 2 часа и 4 минути игра. Това бе едва втора победа за американката над румънската тенисистка от общо осем мача.

Освен това тя прекъсна и серията си от пет поредни загуби срещу ръмънката. Всъщост поредните поражения за шест, но в единия случай американката изобщо не излезе корта заради контузия и това бе служебна победа без игра.

В 1/4-финалната фаза на турнира представителката на САЩ ще се изправи срещу Винъс Уилямс, а този чисто домакински сблъсък без съмнение ще зарадва местните фенове.

Като цяло двете си разделиха по един сет и докато в първия сет Кийс доминираше то във втория Халеп направи това. В третия сет Мадисън поведе с 3:0 гейма след ранен пробив, но румънката го върна и изравни геймовете. В последния 12-и гейм обаче американката пробив решително и стигна до успеха.

След пет поредни загуби Кийс успя да победи Халеп и я изхвърли в Синсинати Калоян Пламенов
мадисън кийс | симона халеп | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в синсинати