След успеха над Григор: Алкарас се забърка в неочаквана драма, но сломи кошмара на топ 10
Карлос Алкарас вчера изигра абсолютно безупречен мач срещу Григор Димитров, отпускайки му едва 2 гейма, но тази нощ далеч не беше на това ниво и се докара до сериозни проблеми срещу Франсиско Серундоло, който доказа защо е определян като "кошмар" за топ 10 играчите. Арежентинецът в миналия кръг отстрани Алекс Де Минор, за да запише 13-тата си победа срещу топ 10 играчи и общо 11-та такава в последните си 18 мача.
Действащият шампион обаче се оказа твърде сериозно предизвикателство за преодоляване от страна на световния номер 26, който пропиля пробив аванс във втория сет и в крайна сметка Алкарас се наложи с крайното 6:3 7:6(4), за да се поздрави със своята 16-та поредна победа в състезанието, а в спор за място във финала ще премери сили с Джак Дрейпър, от когото беше надигран през миналата година в Куинс.
Първият сет протичаше с ясно игрово премущество на Серундоло, който имаше 6 точки за пробив в първите 3 подавания на Карлитос, но фаворитът винаги показваше най-добрия си тенис под напрежение и поддържаше паритета в резултата до 3:3. Изглежда пропуснатите шансове се отразиха негативно на по-нискоранкирания играч, който загуби контрола над ударите си, а Алкарас включи на следващата предавка в играта си и не загуби нито гейм повече до края на сета.
Това далеч не пречупи 3-кратния ATP шампион, чиито форхенди намираха константно линиите, а Алкарас беше принуден да се защитава. Смелата игра на аутсайдера беше възнаградена с брейк и преднина от 4:1, само че вторият поставен се окопити навреме и докара нещата до тайбрек, където набързо дръпна с два мини брейка преднина и сложи точка на спора.
Sweet sixteen 😀@carlosalcaraz collects his 16th Indian Wells win in a row as he defeats Cerundolo 6-3 7-6 🔥#TennisParadise pic.twitter.com/uNqUfZcxY6
— Tennis TV (@TennisTV) March 14, 2025
Виж още:
▶ "Чист играч": Кирьос хвана Швьонтек да мами за 2-ри път през сезона по време на ИУ (видео)
▶ Най-голямата победа за сезона: Кузманов шокира топ поставения и е на 1/2-финал в Херсонисос
▶ Бивш №17: Алкарас беше на извънземно ниво срещу Димитров; той не даде на Григор да играе
▶ Звездни 1/2-финали в ИУ: Суперзрелището Андреева - Швьонтек и повторение на финала от АО (програма)