Словачка изхвърли Винъс Уилямс още на старта на "Ролан Гарос"

от в 16:50 на 27.09.2020

Винъс Уилямс отпадна още в първия кръг на "Ролан Гарос", след като отстъпи на словачката Анна Каролина Шмиедлова.

Последната стигна до успеха след 6:4, 6:4, но победата и не бе изобщо изненадваща, тъй като букмейкърите и дадоха предимство още преди мача между нея и американката.

Това бе четвърти мач между двете и трети успех за словачката, която елиминира Винъс на "Ролан Гарос" и преди шест години.

Намиращата се на 161-ото място в света словачка ще спори с Виктория Азаренка във втория кръг на турнира.

В първия сет Уилямс започна по-добре и проби за 3:1, но последва моментален рибрейк. Американката обаче стигна до нов пробив аванс, но след това нейната противничка спечели четири поредни гейма, два от които след пробиви, и по този начин взе първия сет.

Във втория сет двете си размениха по пробив на старта, а Анна проби в третия и петия гейм, за да дръпнe с 4:1 гейма аванс в резултата.

В шестия гейм на втория сет Винъс успя да върне един от пробивите, а до края двете си взеха подаванията и така словачката стигна до успеха в сета и в самата среща.

Словачка изхвърли Винъс Уилямс още на старта на "Ролан Гарос" Калоян Пламенов
Ана Каролина Шмиедлова | винъс уилямс | открито първенство на франция | ролан гарос