Срещу кого ще се изправи Цветана Пиронкова при победа на Volvo Car Open?

от в 20:20 на 06.04.2021

Двубоят между най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова и тийнейджърката Кори Гоф ще определи съпреничката на Людмила Самсонова във втория кръг на Volvo Car Open. Рускинята не остави шансове на своята опонентка Нао Хибино и след малко над 60 минути, прекарани на корта, тя затвори мача с категоричното 6:2 6:1.

Срещата между Пиронкова и Гоф ще започне около 3:00 часа българско време, а победителката ще се изправи срещу световната номер 110. Самсонова и Пиронкова имат два изиграни двубоя помежду си, а до момента рускинята няма нито една победа, дори нито един спечелен сет, срещу първата ни ракета.

Първият им изигран двубой дойде по време на US Open 2020, когато Самсонова дебютира в основната схема на турнира. По това време Пиронкова имаше зад гърба си близо три годишно отсъствие от корта, но въпреки това тя беше категорична и се наложи с 6:2 6:3. Втората среща бе в началото на този сезон, когато на Yarra Valley Classic Цвети загуби едва три гейма и продължи напред в турнира, преди да отстъпи на Серина Уилямс в трети кръг.

Срещу кого ще се изправи Цветана Пиронкова при победа на Volvo Car Open? Диана Андреева
коко гоф | кори гоф | людмила самсонова | пиронкова | тенис турнир в чарлстън | цветана пиронкова | чарлстън