Светлина в тунела: Циципас показа класа, за да сломи Мастърс шампион и олимпийски медалист!
Стефанос Циципас е последният 1/4 финалист на ATP 500 турнира в Дубай. Миналата седмица гъркът претърпя най-нелепото поражение в кариерата си, а именно срещу Хамад Меджедович, който получи контузия при резултат 5:5 във финалния сет и почти не можеше да ходи, но бившият номер 3 съумя по някакъв начин да загуби мача.
Всичко това даде предпоставка за потенциална психологическа криза при гърка, но той изглежда бързо е забравил разочарованието и в Дубай постепенно започва напомня на играча, който се класира за "мейджър" финал на два пъти.
Циципас записа двусетов успех на старта срещу 1/4 финалиста от тазгодишния Аустрелиън Оупън - Лоренцо Сонего, а днес той победи и някогашния олимпийски сребърен медалист Карен Хачанов - 7:6(4) 2:6 6:4 за 2 часа и 29 минути игрово време,с което вече има 8 победи от 9 мача с руснака, а утре ще илезе в зрелищен мач за място на полуфиналите с Матео Беретини, който победи играча отстранил Григор Димитров - Кристофър О'Конъл.
Срещата започна обещаващо за представителя на южната ни съседка, която имаше точка за пробив още в първия гейм, ала руснакът показа достатъчно здрави нерви, за да се измъкне. Постепенно Хачанов намери най-добрата си игра и закономерно реализира брейк, за да сервира за сета при 5:3. Последва светкавична реакция от двукратния финалист от Шлема, който отвърна с рибрейк и в крайна сметка довърши започнатия обрат в последвалия тайбрек.
Втората част започна с маратонски първи гейм. Там непоставеният тенисист реализира общо шестата си възможност за пробив, за да започне сета по мечтан начин и много скоро дублира аванса си за 4:0. Оттам насетне и двамата пестяха сили за решителния сет и скоро имахме паритет в общия резултат.
Финалната част вървеше гейм за гейм, но Циципас показа необходимото хладнокръвие, за да пробие в последния възможен момент, възползвайки се от сбъркан смач на своя опонент, който унищожи ракетата си на напускане от корта.
Stefanos Tsitsipas earns his 9th win in 10 meetings with Karen Khachanov 🥵 @steftsitsipas wins 7-6(4), 2-6, 6-4. He faces Matteo Berrettini in the quarters 🔜 #DDFTennis pic.twitter.com/hYqUEu4xn3
— Tennis Channel (@TennisChannel) February 26, 2025
Виж още:
▶ Напълно възстановен: Медведев подчини най-добре сервиращия играч и спря тенис лудостта…
▶ Турнирът на сензациите: Непоставен изхвърли шампиона в Дубай; схемата е невиждано отворена
▶ С поглед към най-важните турнири извън Шлема: Какво предстои за Григор през месец март?
▶ Неостаряващ: 36-годишният Чилич повали и Мастърс шампион след триумфа си над Де Минор!