от в 12:02 на 03.10.2024

Паула Бадоса е първата полуфиналистка на турнира в Пекин! Испанката, която елиминира Виктория Томова във втория кръг на надпреварата, прекъсна приказката на настоящата номер 595, Шуай Жанг, която до състезанието се намираше в серия от 24 поредни загуби, но през тази седмица се завърна на победния път с 4 последователни триумфа, включително над световната номер 8 - Ема Наваро.

Испанката се наложи над местната представителка с 6:1 7:6 за 1 час и 25 минути игрово време. В битка за финала тя ще се изправи срещу четвъртата поставена Коко Гоф или квалификантката Юлия Стародъбцева.

Иберийката превъзхождаше над съперничката във всеки един аспект от играта в цялата първа част. В резултат на това бившата номер 2 загуби само един гейм в хода на целия сет, записвайки впечатляващите 6 аса, за да поведе в отделничте части, печелейки последните 8 точки от сета.

Постепенно местната представителка за пореден път показа борбения си дух и успя да поведе с пробив още в първото подаване на Бадоса във втората част. Жанг дори имаше възможността да удвои аванса си, но Бадоса повиши нивото си на игра в точния момент и дори изравни резултата при 3:3.

Последваха минути, в които четвъртфиналистките печелеха бързо подаванията си и така де стигна до тайбрек, където настоящата номер 19 пое инициативата и се намираше в по-добрата позиция през почти цялото време, слагайки точка на спора със 7:4 точки и така се класира за финалната четворка във втори пореден WTA 1000 турнир!

Тенис ренесансът е в ход: Бадоса спря похода на местната сензация и е на 1/2-финал в Пекин! Елеонора Александрова