"Ти никога не си играл тенис": Алкарас с първото си голямо избухване срещу съдия (видео)
Карлос Алкарас може да си прилича с Рафаел Надал по страхотната физическа издръжливост и шампионски манталитет, но между двамата испанци има и някои съществени разлики в начина им на водене на мачовете.
Матадора обичаше да се възползва максимално от времето си между точките и често имаше проблеми със съдиите поради тази причина, докато Алкарас винаги е предпочитал нещата да се случват максимално бързо и да не дава никакъв ритъм на своите съперници.
Вчера обаче Карлитос се срещна за първи път с една от най-честите проблемни ситуации в кариерата на своите идоли и определено не прие никак добре реакцията на главния съдия - Фъргъс Мърфи.
Спорът се разигра в една от почивките по време на първия сет от финалния сблъсък в Токио между световния номер едно и Тейлър Фриц. Тогава тъкмо испанеца беше получил официално предупреждение за бавене на времето, което наглед направи невъзможното, изтривайки неговата перманентна усмивка от лицето му.
"Мислиш ли, че това е нормално? Задавам ти въпрос? Завършваме толкова дълга точка в близост до мрежата, изморен съм и затова време дори не мога да се върна да сервирам, а ти веднага пускаш часовника?! Това нормално ли е според теб? Ти никога не си играл тенис в живота си! Щом за теб е нормално, съм убеден, че никога не си играл тенис в живота си" - гласеше тирадата на 6-кратния "мейджър" носител по адрес на ирландския рефер.
Alcaraz, al juez de silla, muy enfadado por el warning recibido.
— José Morón (@jmgmoron) September 30, 2025
“¿Tú ves normal que yo acabe un punto en la red y no tenga tiempo ni de ir a por las pelotas y sacar? Cómo se nota que no has jugado al tenis en tu vida”
😱😱😱😱😱😱😱 pic.twitter.com/f0ejqL7Lk7
Виж още:
▶ "Играта е твърде силова": Тони Надал с революционно предложение за "спасяване" на тениса
▶ 13:0: Синер отново предизвика фатален край за "Демона" и е първият финалист в Торино!
▶ "Намери хотелската ми стая; получавам смъртни заплахи": Смразяващата изповед на Ева Лис
▶ Зверев: Няма какво да кажа за Оже-Алиасим след най-слабия мач в най-слабия ми сезон