Тийм не даде шансове на Сонего и достигна до финала в Кицбюел

от в 20:45 на 02.08.2019

Доминик Тийм се класира за финала на турнира в Кицбюел, след като победи Лоренцо Сонего след 6:3, 7:6(6) за общо време от час и 46 минути игра. Срещата бе прекъсната за кратко заради дъжд във втория сет, но след това бе подновена.

Австриецът ще спори за трофея срещу испанеца Алберт Рамос, който от своя страна успя да се справи с норвежеца Каспър Рууд в по-ранния мач от тази фаза на турнира.

Първият сет бе решен от един единствен пробив за 5:3, а след това Доминатора си спечели подаването, за да вземе частта.

Сонего проби във втория гейм на втория сет, но последва моментален рибрейк. В крайна сметка двамата си спечелиха подаванията и се стигна до тайбрек в който Тийм спечели след 8:6 точки и така се класира за финала.

Той има два мача срещу утрешния си съперник, като двамата са си разменили по една победа в тура.

Тийм не даде шансове на Сонего и достигна до финала в Кицбюел Калоян Пламенов
алберт рамос | доминик тийм | лоренцо сонего | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в кицбюел