Тийм се справи с Мъри в Пекин и вече е на полуфинал

от в 11:56 на 04.10.2019

Доминик Тийм спря Анди Мъри в 1/4-финалите на турнира в Пекин, след като го победи с 6:2, 7:2(3).

Австриецът като цяло нямаше кой знае какви проблеми срещу бившия лидер в световната ранглиста и спечели мача за 1 час и 55 минути игра.

Това бе първи мач между двамата от 2017 година насам. В статистиката Тийм изравни победите в преките мачове на 2:2.

В първия сет Доминатора проби в първия и седмия гейм, а освен това си спечели всяко едно от своите подавания.

Във втория сет Тийм проби още в първия гейм. Мъри все пак върна пробива в десетия гейм и се стигна до тайбрек в който австриецът спечели след 7:3 точки в своя полза.

Тийм се справи с Мъри в Пекин и вече е на полуфинал Калоян Пламенов
анди мъри | доминик тийм | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в пекин