Тийм стана първият финалист на турнира Thiem’s 7

от в 17:19 на 10.07.2020
Димитър Беловски

Домакинът на демонстративната надпревара Thiem’s 7 в Кицбюел Доминик Тийм стана първият финалист в турнира.

Австриецът победи Роберто Баутиста Агут в три сета – 6:7(5), 6:2, 6:2.

Мачът бе изключително интересен и оспорван. Тийм проби пръв за 2:1, а след това и още веднъж за 4:1. Изглеждаше, че световният №3 държи нещата под контрол и лесно ще спечели частта. Роберто Баутиста Агут обаче още в следващия гейм върна пробива за 4:2, а след това с още един изравни резултата при 4:4. Малко по-късно двамата трябваше да играят тайбрек, в който и двамата имаха неточности, но все пак испанецът спечели след 5:7 точки.

Вторият сет започна с размяна на геймове. Тийм проби отново пръв за 4:2, а след това с още един пробив затвори частта след 6:2.

Добрата игра на световния №3 се пренесе и в третия сет, като този път се игра цял сет, а не шампионски тайбрек. Тийм проби за 3:1, заигра още по-добре и направи нов пробив за 6:2, което означаваше край на мача.

На финала на турнира Тийм чака победителя от срещата Матео Беретини – Андрей Рубльов.