Тийм стартира в Кицбюел с рутинна победа над сънародник

от в 13:03 на 01.08.2019
Доминик Тийм стартира на един от любимите си турнири - надпреварата в Кицбюел, с победа в два сета над своя сънародник - Себастиан Офнер. Успехът на първата ракета на Австрия стана факт след един час и 16 минути игра и краен резултат 6:3 6:2, като на четвъртфинал в Кицбюел Доминик ще се изправи срещу Пабло Андухар.

Тийм изпрати послание на своя сънародник още в началото на двубоя, пробивайки сервиса на Офнер, който обаче съумя да реализира рибрейк. Все пак първият поставен впоследствие реализира трети пореден пробив, който задържа до 5:3, а след трети брейк на сметката си в рамките на откриващата част Тийм поведе в сетовете.

Финалистът от Ролан Гарос ясно демонстрира силната си мотивация, като често след спечелени точки ,,Доминатора” стискаше юмрук и си подвикваше под овациите на публиката. Във втория сет четвъртият в света потегли по-спокойно, като след първия пробив в негова полза този път не последва рибрейк, а водейки с 5:2, първата ракета на Австрия за сетен път спечели гейм при посрещане, за да може да се поздрави с успеха в тази среща след рутинно представяне.