LIVE
Александър Зверев 3060
Себастиан Офнер 4020

от в 23:42 на 05.07.2019
Кори Гоф продължава приказката си на Уимбълдън! Днес 15-годишната американска сензация постигна феноменален обрат и спаси два мачбола във втория сет, отстранявайки словенката Полона Херцог. В крайна сметка американката се наложи с 2:6 7:6(7) 7:5 след два часа и 47 минути игра. В четвъртия кръг на ,,свещената трева" Гоф ще се изправи срещу Симона Халеп.

В първата част Херцог видимо доминираше на корта, а съпреничката ѝ допускаше доста грешки. Така с добрата си игра словенката проби два пъти и спечели първия сет.

През втората част на мача Кори изостана с 2:5, ала показа силната си воля и изравни резултата, спасявайки и два мачбола по пътя към паритета. След като се стигна до тайбрек, американката надделя с 9:7 след поредица от спиращи дъха разигравания.

В решителния сет Кори поведе убидително с 4:1, ала допусна пробив и изравняване на геймовете. Впоследствие двете тенисистки се вкарваха в продължителни размени от дъното на корта, които показваха цялостната красота на женския тенис. До пробиви така и не се стигаше до 6:5 в полза на Гоф, когато след нова порция впечатлявщи размени тийнейджърката достигна до мачбол на свой ред. Последва нова интересна размяна, където американката в крайна сметка предизвика грешка на Херцог и така поредната сензационна победа беше факт!

Ето как да гледате на живо тенис БЕЗПЛАТНО

Тийнейджърката Кори Гоф спаси два мачбола, преди да постигне сензационен обрат срещу Херцог! В