от в 16:55 на 04.03.2020

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг на турнира от календара на WTA в Лион.

Томова отстъпи драматично с 6-3, 4-6, 6-7(2) от поставената под номер 5 в схемата белгийка Алисън ван Уйтванк, която е 62-а в световната ранглиста. Срещата продължи 2 часа и 17 минути и мина през множество обрати.

25-годишната софиянка направи пет пробива в първия сет и спечели с 6-3. Във втората част Уйтванк дръпна с 3-1, но Томова спечели следващите четири гейма за да поведе с 4-3. За съжаление нашето момиче загуби следващите три гейма, а с това и сета с 4-6.

Белгийката поведе с 4-1 в третата решителна част. Томова не се предаде и дори поведе с 6:5 и беше на две точки от победата поведе с 6-5, но опитната Уйтванк стигна до тайбрек. В него българката отстъпи с 2-7 точки. Томова все пак заработи 2903 евро и 30 точки, в която заема 143-то място.

Томова остана на крачка от най -голямата победа в кариерата си и първи четвъртфинал на WTA В