от в 22:28 на 26.06.2019
Трима от топ четиримата поставени на надпреварата в Ийстбърн напуснаха турнира. Тейлър Фриц острани първия поставен - Гидо Пея, след 6:4 3:6 6:4Томас Фабиано отстрани втория поставен Ласло Джере след 7:6(5) 7:6(6), а Сам Куери отстрани четвъртия поставен Душан Лайович след 6:2 6:3. Все пак третия поставен Кайл Едмънд победи сънародника си - Камерън Нори, след категоричното 6:2 6:2, оставайки най-високопоставения тенисист в Ийстбърн.

Фриц и Пея бяха солидни на сервис, като първите два сета се решиха от един единствен пробив, докато в третия, водейки с 5:3 и сервирайки за успеха в двубоя, Фриц допусна рибрейк, но все пак американецът побърза да спечели нов гейм на ретур, записвайки победа срещу първия поставен.

Пробивите в мача между Фабиано и Джере бяха много повече, като в откриващия сет тенисистите се пробиха общо четири пъти, преди квалификантът да завоюва първия тайбрек. Във втория сет изглеждаше, че сърбинът ще ,,прегази” опонента си, повеждайки с 5:1 и 40:15 на свой сервис, но последва изключително рядко срещан обрат, като Фабиано изведнъж изравни геймовете, преди да се стигне до тайбрек, който отново завърши с негов успех.

Сам Куери пък не даде нито една точка за пробив на съперника си, като от своя страна той го проби общо три пъти в рамките на срещата, за да запише категорична победа.

Кайл Едмънд пък даде четири гейма в рамките на 92 минути на Камерън Нори. Британецът ,,потегли” малко трудно, печелейки втория си сервис гейм в мача от 0:40, но впоследствие той изцяло пое контрол върху събитията на корта.

Жил Симон пък продължава да надгражда представянето си на трева през тази година. Днес коравият французин надделя над Николас Джари с 6:2 6:4. Жил набързо дръпна с 5:1 в първата част, преди да затвори сета, давайки два гейма на своя конкурент, като следващият сет бе далеч по-оспорван, макар че французинът отново проби рано. Все пак Симон задържа аванса си до края на срещата, отбелязвайки лесна победа срещу този потенциално тежък опонент.

Хуберт Хуркач пък постигна успех срещу Стийв Джонсън след 6:3 7:6(6). Полякът проби в деветия гейм на откриващия сет, а впоследствие и прибави частта на своята сметка, като в последвалага част брейкове нямаше, което означаваше, че тайбрек ще определи победителя във втория сет. В него отново Хуркач имаше надмощие, повеждайки с 6:4 точки. Първите два мачбола бяха отразени от американеца, но последва и трети такъв, като този път спасение за Джонсън нямаше.

Трима от топ четиримата поставени напуснаха Ийстбърн; Симон и Хуркач с двусетови победи В