Циципас пречупи Зверев и си осигури мач за титлата в Пекин

от в 18:50 на 05.10.2019

Стефанос Циципас победи Александър Зверев след 7:6(6), 6:4 и така се класира за финала на турнира в Пекин. Той ще спори за трофея срещу Доминик Тийм, който по-рано през деня направи впечатляващ обрат срещу Карен Хачанов.

И в този мач имаше драма. Срещата между двамата приключи за час и 45 минути игра.

Утре гръцкият талант ще излезе за трети трофей през сезона, след като през тази година той спечели титлите в Ещорил и Марсилия

В първия сет Саша проби още в първия гейм, но гръцкият тенисист върна пробива и след това проби за 5:3. Той обаче бе пробит на момента и се стигна до тайбрек, а инфарктното в него бе, че Зверев пропиля аванс от 6:3, два минипробива, и три сетбола.

След като Цици взе първия сет започна шеметно и във втория. Поведе с 5:1 гейма след два пробива, а в седмия гейм изпусна два мачбола при сервис на противника.

Саша върна един от пробивите, но в десетия гейм Стефанос не допусна грешка и спечели, макар и трудно. Той имаше аванс от 40:0 в своя полза и допусна неговият опонент да изравни точките, но след това бе безкомпромисен.

Циципас пречупи Зверев и си осигури мач за титлата в Пекин Калоян Пламенов
александър зверев | стефанос циципас | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в пекин