Цонга триумфира във френския финал в Монпелие и завоюва своя 17-и трофей

от в 17:57 на 10.02.2019

Жо-Вилфред Цонга спечели трофея от ATP 250 турнира в Монпелие, след като на финала надделя без никакви трудности над своя сънародник Пиер Юг Ербер след 6:4, 6:2 за час и 15 минути игра. Това бе трети мач между двамата и трета победа за опитния състезател.

Това е първи трофей за Цонга от 2017 година и 17-и в неговата кариера до момента. Интересно е да се отбележи, че той не бе печелил до момента този турнир и това е негов първи трофей в Монпелие.

Първият сет на мача между двамата бе решен от един единствен пробив, който падна в деветия гейм, а след това Цонга успя да си спечели подаването и така поведе със сет аванс в резултата и се доближи до успеха.

Вторият сет бе доста лесен за него и след пробиви в първия и петия гейм той стигна до категоричния успех в частта и спечели срещата, както и самия трофей.

Цонга триумфира във френския финал в Монпелие и завоюва своя 17-и трофей Калоян Пламенов