"Уча се от Новак": Джокович грабна най-неочакваната награда от самия Кристиано Роналдо
Новак Джокович получи поредното отличие за своето спортно майсторство, като този път то дойде на церемония за футболни награди! Галата на "Globe Soccer Awards" се проведе през вчерашния ден в Дубай, а логично за футболист на годината беше избран носителя на "Златната топка" - Усман Дембеле. През цялата вечер бяха раздадени общо 21 статуетки, а една от тях нямаше нищо общо с футбола - "Globe Sports Award".
Въпросният приз има същото значение като "Оскарите" за цялостно творчество в киното и ще бъде раздаван всяка година на една вдъхновяваща личност извън футбола, а честта този път имаше 24-кратния "мейджър" носител. Любопитното е, че Ноле беше награден от друга същинска спортна легенда, в лицето на Кристиано Роналдо, който преди това беше отличен за най-добър играч в Близкия Изток през 2025-та.
"За мен Джокович е пример за дълголетие. Имаме сходна история. Той заслужава това, защото е пример за миналото, настоящото и следващото поколение. Обичам футбола, но обичам и други спортове. Уча се от великите личности в различните дисциплини, а Новак е един от тях" - обърна се 40-годишният Роналдо към най-успешния тенисист на всички времена.
"Много съм благодарен да чуя тези думи от Кристиано да го наричам свой приятел. Виждаш някой, който е спечелил всичко, и въпреки това все още иска още. Може и да сме в различни спортове, но това не пречи да се подкрепяме взаимно и да показваме на бъдещите поколения, че няма граници, защото страстта и дисциплината често съумяват да победят възрастта. Пожелавам на Кристиано догодина да вкара своя гол №1000, а на мен да спечеля 25-та титла от Големия шлем - завърши речта си "Джокера".




Cristiano Ronaldo: “Novak Djokovic is a role model. He deserves this award because he is a great role model for this generation, and for the old and new generations.”pic.twitter.com/LyCw2lbWAP
— Danny (@DjokovicFan_) December 28, 2025
Виж още:
▶ Бризбейн зове: Григор изненада приятно Ейса и се завърна на любимия си корт (снимки)
▶ Кирьос: Спокойно можех да загубя от Сабаленка; разликите между нас и жените са все по-малки
▶ Сабаленка: Дадох здрава битка на Кирьос, но някои хора трябва да говорят глупости
▶ Първа топ 10 жертва: Шампионът от Индиън Уелс е принуден да пропусне Аустрелиън Оупън