от в 13:13 на 19.07.2024

Куентин Алис направи нещо невиждано на тенис корта и категорично грабна приза за удар на годината към този момент. Френският тенисист се подхлъзна и падна на корта, но следващият удар на неговия съперник попадна в обсега му и Алис съумя по някакъв начин да изпълни форхенд от полулегнало положение, като му придаде забележителна скорост, имайки предвид специфичността на отиграването, а неговият съперник едвам достигна до топката и не можа да я върна обратно в полето на световния номер 192.

Ситуацията се състоя в петия гейм на четвъртфиналния сблъсък от ATP 250 клей надпреварата в Гщаад между французина и Густаво Хейде, а въпросното разиграване беше едно чудесно кратко резюме на двубоя в швейцарския град, защото Алис превръщаше почти всяко едно свое агресивно изпълнение в уинър и в крайна сметка победи с 6:1 7:5, за да се класира за втория полуфинал на ниво ATP в своята кариера, където ще срещна един измежду Томас Мартин Ечевери и Ян-Ленард Щруф.

Ударът на годината: Алис открадна шоуто с невиждан форхенд уинър от полулегнало положение (видео) Калоян Соколов