US Open: Шварцман с експресна победа на старта, Пер отстъпи на Лайович

от в 20:34 на 30.08.2021
Тея Кръстева

Световният номер 14 Диего Шварцман откри кампанията си на тазгодишния US Open с безпроблемна победа над литовеца Ричардас Беранкис със 7:5 6:3 6:3 след 2 часа и 22 минути игра. По този начин във втория кръг на последния Шлем за годината аржентинецът ще се изправи срещу победителя от сблъсъка Иржи Весели - Кевин Андерсън.

Срещата стартира с по един разменен пробив между двамата тенисисти. Решителният момент дойде в 11-ия гейм, когато поставеният играч проби подаването на своя опонент, с което получи възможността да сервира за спечелване на първия сет. Шварцман бе на път да пропилее аванса си, след като му се наложи да отразява три поредни точки за рибрейк, само че по-опитният играч демонстрира класата си и обърна резултата в своя полза - 7:5.

Оттам насетне 29-годишният аржентинец не срещна допълнителни затруднения и след още 3 реализирани брейка в последвалите 2 сета вече можеше да се поздрави с подсигурено място във втория кръг на надпреварата.

Световният номер 40 Душан Лайович стартира участието си на US Open с победа в четири сета над французина Беноа Пер и резултат 6:3 7:5 2:6 6:4 след малко над 2 часа и 30 минути игра. В следващата фаза на надпреварата 31-годишният сърбин ще премери сили с германеца Петер Гойовчик.

В първия сет ключов се оказа един-единствен пробив, който дойде в сметката на Лайович при 4:2. Оттам насетне сърбинът не срещна затруднения и закономерно прибави откриващата част в актива си. Вторият сет, от своя страна, предложи повече драма, след като опонентите си размениха по 2 пробива. Решителният момент дойде към края на частта, след като сервисът на Беноа Пер се пропука и по този начин Душан Лайович увеличи аванса си двойно - 6:3 7:5.

Третият сет обаче премина изцяло под диктовката на французина, който отпусна само 2 гейма на съперника си - 2:6. Тъкмо когато изглеждаше, че Пер ще се завърне в двубоя, Лайович отново намери ритъма си на игра и след един оспорван четвърти сет сърбинът вече можеше да ликува с крайната победа.

US Open: Шварцман с експресна победа на старта, Пер отстъпи на Лайович Тея Кръстева