Успешен старт за Монфис в Синсинати; Тиафо надделя над Юмбер

от в 09:28 на 18.08.2021

Гаел Монфис не се намира в най-добрата си форма от началото на сезона. По-рано през годината французинът прекъсна серия от осем поредни поражения, а през изминалата седмица достигна до 1/4-финалите на Мастърса в Торонто и показа, че навлиза във верния ритъм. По-рано днес световният номер 22 откри кампанията си в Синсинати с чист успех над Душан Лайович - 7:6(0) 6:2 и продължава към втория кръг на надпреварата, където ще се изправи срещу Алекс Де Минор.

Двубоят започна силно за Лайович. Той проби Монфис още в откриващия сервис гейм, но преднината му бързо бе заличена и французинът възстанови паритета. До края на сета двамата си размениха по още два брейка, а в тайбрека Монфис бе безапелационен, като не даде нито една точка на съперника си и поведе в общия резултат. През втората част Монфис на бързи обороти се доближи максимално до успеха. Двата пробива, които 34-годишният французин реализира, се оказаха непреодолимо препятствие за Лайович и така след час и 31 минути, Монфис се поздрави с победата.

В друг мач от програмата Франсис Тиафо се справи със съпротивата на Уго Юмбер и също продължава напред. Любимецът на домакинската публика измъкна победата след 7:5 7:6(9) в отделните части и очаква Диего Шварцман в следващия кръг.

Срещата бе равностойна, като и двамата показаха солиден тенис от основната линия. Тиафо взе превес в началните минути на мача, реализирайки втората си възможност за пробив, до която достигна. В самия край на частта обаче Юмбер си върна брейка пасив, но веднага след това предаде за втори път подаването си, преди 23-годишният американец да затвори сета в своя полза. Във втората част двамата нямаха проблеми при начален удар и логично достигнаха до тайбрек. Там световният номер 51 поведе комфортно с 5:2, но Юмбер намери сили да заличи пасива си, като впоследствие дори отрази три мачбола. В крайна сметка Тиафо показа концентрация във важните моменти и сложи точка на спора.