от в 08:28 на 28.02.2024

Резултатите на Александър Зверев след Аустрелиън Оупън продължават да бъдат не особено оптимистични. След като в Лос Кабос той бе елиминиран на полуфиналите от Джордан Томпсън, световният номер 6 понесе още едно неочаквано поражение в Акапулко. Даниел Алтмайер надви фаворита в двубоя с 6:3, 3:6, 6:3 за почти 150 минути игра.

Трите сета се развиха по идентичен начин, като ключов момент във всеки един от тях се оказа по един пробив в средата на първите две части и в началото на последната. Двубоят бе равностоен, като и двамата ни предложиха качествени разигравания, ала в крайна сметка пред Алтмайер се отвориха повече възможности, което му позволи да сътвори една от големите изненади на турнира.

Интересно е да се спомене, че световният номер 57 за първи път печели два поредни мача през тази година и първа победа над представител на топ 10 от Хамбург през 2023-та насам, където победи Андрей Рубльов. Германецът ще се бори за място на четвъртфиналите в двубой срещу Миомир Кецманович.

В немски двубой: Световният №57 шокира Зверев в Акапулко и намери място на 1/8 финалите! Елеонора Александрова