В разгара на битката: Контузия застрашава участието на Алкарас в 1/2-финала със Зверев

от в 08:53 на 30.01.2026
Калоян Соколов

Карлос Алкарас вървеше към безметежна победа над Александър Зверев в полуфиналите на Аустрелиън Оупън, но тогава се случи най-неприятното възможно нещо. Световният №1 водеше с 2:0 сета и сервираше затова да се доближи само на гейм от крайния успех, когато изведнъж испанецът изпита остра болка в областта на крака и се създаде впечатлението, че е получил разтежение на бедрото.

Зверев обаче беше на мнението, че неговият съперник крампира и реагира изключително негативно, когато Карлитос получи правото да използва медицински таймаут на следващата почивка.

Намесата на физиотерапевта обаче по никакъв начин не помогна на големия фаворит, който просто не можеше да направи повече от една крачка встрани и загуби тайбрека на третата част, а към момента изглежда като аутсайдер в мача и изобщо не е сигурно дали ще остане на корта до последната точка.


Форум - Дискусия на живо

Оцени тази статия:
В разгара на битката: Контузия застрашава участието на Алкарас в 1/2-финала със Зверев Калоян Соколов
Теми:  
atp | аустрелиън оупън 2026 | видео | карлос алкарас | любопитно

Коментари





Следвайте ни в Facebook