от в 14:39 на 08.10.2024

Григор Димитров ще излезе за трети пореден ден на корта, като ще се опита да се класира за втора поредна година за 1/4-финалната фаза на Мастърса в Шанхай. Българинът записа страхотна победа тази сутрин над Алексей Попирин, като не загуби нито една точка в първите 4 гейма на втория сет и накара шампиона от Монреал да изглежда напълно безпомощен на корта.

Утре българинът ще има възможност да вземе още един реванш, изправяйки се срещу 19-годишния Якуб Меншик, от когото загуби във втория кръг на Мастърса в Мадрид. Тийнейджърът през настоящата седмица надви миналогодишния финалист Андрей Рубльов, но никога досега не е играл в четвъртия кръг на турнир от толкова висока категория и определено опитът ще е изцяло на страната на първата ни ракета.

Двубоят между Димитров и Меншик е поставен под номер три в програмата на Show Court 3 и ще стартира някъде след 11:30 часа българско време, а вие отново бихте могли да налюдавате мача в реално време, ако се възползвате от линковете на нашия сайт:

Програмата за Show Court 3 в Шанхай (сряда)

1. Даниил Медведев - Стефанос Циципас (започват не преди 08:00 часа)

2. Томи Пол - Томаш Махач (започват не пред 09:00 часа)

3. Григор Димитров - Якуб Меншик

В търсене на нов реванш: Григор излиза за трети пореден ден на корта в Шанхай (програма) Калоян Соколов