Вавринка не остави шансове на Пуй на старта в Монте Карло

от в 20:59 на 14.04.2019

Стан Вавринка започна с лесна победа участието си на "Мастърс" турнира в Монте Карло, след като в мач от първия кръг надделя над французина Люка Пуй след 7:5, 6:3 за 1 час и 16 минути игра.

Това е пета поредна загуба за френския тенисист в тура и определено кризата в неговата игра е доста сериозна. Във втория кръг швейцарският тенисист ще се изправи срещу победителя от мача между Дамир Джумхур или Марко Чекинато.

В първия сет Пуй започна отлично и проби в третия гейм, но в десетия с пробив на нула Вавринка изравни на 5:5 и върна пробива. В дванадесетия гейм на първата част проби решително, за да поведе със сет аванс в резултата.

Във втория сет всичко бе решено след пробив във втория гейм в негова полза, а до края на частта си спечели всяко едно от подаванията.

Вавринка не остави шансове на Пуй на старта в Монте Карло Калоян Пламенов
люка пуй | Стан Вавринка | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в монте карло