Вавринка се завърна на корта със загуба, Джонсън го изхвърли на старта в Рим

от в 17:19 на 13.05.2018

Стан Вавринка се завърна на корта със загуба, след като отстъпи в първия кръг на "Мастърс" турнира в Рим на американеца Стийв Джонсън, който стигна до успеха след 6:4, 6:4 за 1 час и 22 минути игра.

Това бе първи мач за швейцарския тенисист от 22-и февруари насам, тъй като дълго време лекуваше проблеми с коляното, но в крайна сметка се видя, че не се намира в никак добра форма и определено ще му трябва повече време, за да влезе в кондиция.

Загубата е четвърта поредна за швейцареца в тура, както и първа от този противник. Преди този мач Вавринка имаше две победи от два мача срещу него.

Джонсън стигна до успеха с по един пробив и в двата сета, като в следващия кръг ще срещне Джаред Доналдсън или Пабло Кареньо Буста.

Вавринка се завърна на корта със загуба, Джонсън го изхвърли на старта в Рим Калоян Пламенов