Векич премина с лекота през Паолини и ще спори за титлата в Курмайор

от в 23:14 на 30.10.2021

Донна Векич продължава със солидното си представяне по време на надпреварата в италианския град Курмайор. По-рано през днешния ден хърватката надигра безапелационно представителката на домакините Жасмин Паолини и след 6:2 6:0, се класира за финалния сблъсък, където я очаква 18-годишната датчанка Клара Таусон.

Векич, която има противоречив сезон до момента, все още не е загубила сет по време на надпреварата, записвайки своята четвърта поредна победа. Световната номер 97 стартира убедително срещата, печелейки първите три гейма на своята сметка. Паолини обаче показа проблясъци и върна пробива пасив, като дори имаше и възможност да изравни резултата, но италианката не успя да се възползва. От другата страна на корта Векич отново вдигна оборотите и с безгрешна игра взимаше предимство в разиграванията от основната линия. Хърватската състезателка си осигури по категоричен начин откриващата част, след като пречупи на два пъти подаването на опонентката си и не и даде нито гейм до финала на сета. Във втория сет сериозната разлика в представянето на двете се запази. Бившата номер 19 при дамите, Векич, стартира ударно, като само за няколко минути преднината ѝ набъбна до комфортното 3:0. В остатъка от двубоя Векич не изпусна контрола и безпроблемно сложи точка на спора, докато Паолини така и не успяваше да окаже съпротива на по-добрата си съперничка. Това е първи финал през сезона за представителката на Балканите, като в утрешния ден тя ще има шанс да вдигне своята трета WTA титла.

Векич премина с лекота през Паолини и ще спори за титлата в Курмайор Владислав Риждов